Pielgrzymka Łańcut-Kalwaria Pacławska-Przemyśl 27-28.08.2019
27 sierpnia wczesnym rankiem na pielgrzymkę autokarową wyruszyła 23-osobowa grupa wraz z ks. Proboszczem Krzysztofem Chacińskim. Pierwszym celem wyjazdu był Łańcut, w którym można było wraz z przewodnikiem zwiedzać zespół pałacowo-parkowy, wnętrza pałacowe z licznymi zbiorami dzieł sztuki, eksponaty dotyczące historii miasta i regionu oraz zbiory sztuki cerkiewnej oraz park pełen rzeźb, fontann i licznych alejek spacerowych. Była również możliwość indywidualnego obejrzenia storczykarni. Wieczorem grupa pojechała do Domu Pielgrzyma w Kalwarii Pacławskiej. Po obiadokolacji odbyła się msza święta w pobliskim kościele. Dzień zakończył się zasłonięciem Obrazu Matki Bożej Kalwaryjskiej. Następnego dnia, po mszy świętej i śniadaniu grupa wyruszyła do Przemyśla, gdzie z przewodnikiem zwiedzała katedrę rzymskokatolicką i grekokatolicką, zamek przemyski wzniesiony ok. 1340 r. przez króla Kazimierza Wielkiego, na którego dziedzińcu odkryto fundamenty romańskiej rotundy z apsydą i palatium z czasów Bolesława Chrobrego, mury obronne i zabudowę rynku. Po obiedzie uczestnicy wyruszyli w drogę powrotną.