Ogłoszenia na X Niedzielę zwykłą (09.06.2024r.)

1. Składam serdeczne Bóg zapłać za piękne posprzątanie Kościoła i udekorowanie kwiatami Paniom Halinie i Magdalenie Weremczuk z Leszczanki. Za tydzień prosimy o pomoc Panie Krystynę i Elżbietę Saczuk z Witoroża Końce.

2. Dzisiaj zbieramy do puszek na budowę kościołów w diecezji siedleckiej, a w przyszłą niedzielę na K.U.L

3. W tym tygodniu: We wtorek wspomnienie św. Barnaby Apostoła. W czwartek wspomnienie św. Antoniego z Padwy. Jest to także 13 dzień miesiąca. Zapraszam na godzinę 17.30 na Nabożeństwo fatimskie. W piątek wspomnienie bł. Michała Kozala Biskupa i Męczennika Trwa czerwiec – miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszam codziennie przed Mszą św. wieczorową, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 na Nabożeństwo czerwcowe.

4. 22 czerwca w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Siedleckiej w Opolu Nowym odbędzie się Koczowisko Służby Liturgicznej. Przewidywane są atrakcje: Turniej Piłki Nożnej o Puchar Biskupa, Paintball, Strzelanie z łuku, strzelanie z broni pneumatycznej, dmuchane zamki, tory przeszkód, gry i zabawy na świeżym powietrzu. Zachęcam naszych ministrantów, scholę, rodziców do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Wyjazd o 8.30 a powrót (w zależności od turnieju piłki nożnej i występów naszej drużyny) ok. godz. 18.00. Koszt wyjazdu 40 zł.

5. Planowany jest także wyjazd na wejście grup pielgrzymkowych na Jasną Górę. Wyjazd 13 sierpnia w godzinach wieczornych do Mirowa. Stamtąd wejście z grupą pielgrzymkową na Jasną Górę (trasa ok 8 km.). Dla osób starszych przejazd na Jasnogórski parking i wejście do kaplicy spod wałów (ok. 300 m.). Następnie Droga Krzyżowa i Msza św. na Wałach dla naszych siedleckich grup. Wyjazd z Częstochowy ok godz. 14.00, a powrót ok godz. 20.00. Koszt – cena autokaru w zależności od liczby chętnych. Proszę o zapisy do końca czerwca, aby wcześniej zarezerwować autokar i ustalić koszt wyjazdu.

6. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Na stoliku leży nowy numer „Echa Katolickiego”. Jest też nasz bezpłatny informator parafialny.

7. Najświętsze Serce Boże poświęcamy Ci naszą Ojczyznę w dniu wyborów do Parlamentu europejskiego i w trudnym czasie konfliktów na granicy, naszą Parafię, nasze Rodziny i nas samych – Najświętsze Serce Jezusa – Zmiłuj się nad nami, Niepokalane Serce Maryi – Módl się za nami.