Ogłoszenia na XV Niedzielę zwykłą (14.07.2024r.)

1. Składam serdeczne Bóg zapłać za piękne posprzątanie Kościoła i udekorowanie kwiatami Paniom Zofii Sieczko i Janinę Basara. Za tydzień prosimy o pomoc Małżonków Monikę Jędruchniewicz i Marcina Dżyga.

2. W tym tygodniu: Jutro wspomnienie św. Bonawentury Biskupa i Doktora Kościoła. We wtorek wspominamy Matkę Bożą z Góry Karmel – Szkaplerzną. Zapraszam wszystkich noszących szkaplerz na modlitwę różańcową po Mszy św. wieczorowej. W sobotę po Mszy św. wieczorowej zapraszam na spotkanie przy kawie Radę Parafialną. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 w Leszczance będzie odprawiona Msza św. w intencji poległych żołnierzy oddziału „Zenona” w 80 rocznicę bitwy partyzanckiego oddziału Armii Krajowej z Niemcami w kompleksie leśnym między Młyńcem a Leszczanką. Będziemy prosić Pana Boga o wolną i niepodległą Ojczyznę, o zachowanie od nieszczęścia wojny i pokój na świecie.

3. Zbliża się czas Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę. Proszę moich Parafian zwyczajem lat ubiegłych, o gościnne przyjęcie Pielgrzymów. Na spotkaniu z Radą Parafialną będziemy również omawiali temat Pielgrzymki.

4. Ks. Biskup Ordynariusz Kazimierz Gurda zaprasza 28 lipca do Parczewa na Pielgrzymkę Dziadków i Teściów. Zaproszenie kierujemy do wszystkich Dziadków i Teściów naszej Parafii.

5. Do Sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Marcin Piotr Dżyg kawaler i Monika Jędruchniewicz panna oboje zamieszkali w Witorożu – zapowiedź trzecia. Daniel Adam Kupidura kawaler ze Strzyżówki parafii tutejszej i Dorota Karwowska panna ze Strzakł parafii p.w. św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim - zapowiedź trzecia.

6. Przypominam o planowanym wyjeździe na wejście grup pielgrzymkowych na Jasną Górę. Wyjazd 13 sierpnia w godzinach wieczornych do Mirowa. Stamtąd wejście z grupą pielgrzymkową na Jasną Górę (trasa ok 8 km.). Dla osób starszych przejazd na Jasnogórski parking i wejście do kaplicy spod wałów (ok. 300 m.). Następnie Droga Krzyżowa i Msza św. na Wałach dla naszych siedleckich grup. Wyjazd z Częstochowy ok godz. 14.00, a powrót ok godz. 20.00. Koszt – cena autokaru w zależności od liczby chętnych. Proszę o zapisy do końca czerwca, aby wcześniej zarezerwować autokar i ustalić koszt wyjazdu.

7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Na stoliku leży nowy numer „Echa Katolickiego”. Jest też nasz bezpłatny informator parafialny.

8. Święta Maryjo Królowo Szkaplerza Świętego polecamy Ci naszą Ojczyznę, Parafię i cały świat, strzeż nas od wszelkich nieszczęść i prowadź bezpieczną drogą do Domu Ojca.